renovace světlometů

Světlomety

Renovace světlometů

Zašlé, nebo zažloutlé světlomety jsou jeden z nějčastějších důvodů, proč automobil neprojde skrz technickou kontrolu.
Plast časem degraduje a koroduje (ano, opravdu koroduje), což je způsobeno odlétajícími kamínky, ale hlavně působením UV zářením a nepříznivým vlivem počasí. Následkem jsou zašlé, případně zažloutlé světlomety, které nejen že nejsou moc vzhledné, ale hlavně snižují vaši svítivost. Hůře tedy v noci vidíte a tento stav ohrožuje nejen vaši bezpečnost, ale i bezpečnost dalších účastníků provozu. To je důvod, proč s takto poškozenými světlomety neprojdete skrz STK.

Opravu provádíme pomocí kompletního vybroušení poškožené vrstvy, které je prováděno v 5 krocích s následným nanesením nové vrstvy tekutého polykarbonátu. Tato vrstva světlomet skvěle vyhladí a zajišťuje jeho ochranu před nežádoucími vlivy. Než vyjedete, je nutné tuto vrstvu nechat minimálně 8 hodin schnout a odpočívat, proto je žádané, abyste vůz u nás zanechali celý den. Ráno svůj vůz tedy přivezete a později odpoledne, případně na večer, můžete vyjet. Před samotným vyjetím vám na světlomety ještě naneseme další krok ochrany a to tvrdý vosk, který prodlouží životnost samotné opravy.

A jak dlouho vám taková oprava vydrží?
Tato metoda je zde s náma teprve krátce, ale ze zkušeností víme, že u automobilů, u kterých se tato oprava prováděla před 3-4 lety, jsou světlomety stále v pořádku.

Na vyžádání můžeme provést opravu metodou, která se používala dříve a je vhodnější u automobilů, jejichž zbytková hodnota není vysoká, případně s vozem v delším časovém horizontu již nepočítáte. Jde o metodu vybroušení do vhodné hloubky poškožených světlometů, jejich následné přeleštění leštičkou a následné nanesení tvrdého vosku.

Cena od 1499 Kč/pár.

Sledujte nás !